Raj i pakao zapošljavanja na Facebook-u
Jedan podnosilac aplikacije za posao je detaljno opisao svoje iskustvo sa traženjem posla na Facebook-u. Zvuči kao tipična depresivna priča o traženju posla. Facebook ga je držao tri i po meseca u iščekivanju pre nego ga je email-om obavestio da je mesto popunjeno.
Podnosilac aplikacije je konkurisao za ne-inženjersku poziciju. Postojalo je programersko mesto gde znanje kodiranja nije bio potrebno, ali bi bilo korisno da se zna.
Dosadašnje iskustvo podnosioca aplikacije obuhvata: "kombinaciju kodiranja, baza podataka, analize, pisanja i marketinške veštine."
Dok je sveukupno iskustvo slično bilo kom procesu zapošljavanja, ima dosta specifičnosti koje se odnose na popunjavanje Facebook-aplikacije, kao naprimer:
-
Korisno je znati nekoga ko radi u Facebook-u.
-
Nakon telefonskog intervjua, sledi test kodiranja pa test pisanje zadatka. Podnosilac aplikacije je imao nedelju dana da ih završi.
-
Sledeći intervju je mnogo duži, i sadrži kviz iznenađenja. Podnosilac aplikacije je morao napisati algoritam (zvani" pseudokod ") za kodiranje problema. Njegovi anketari videli su kod, kako ga je napisao i testirao.
-
Dva meseca nakon prvog telefonski intervjua, pozvan je na razgovora u Facebook kancelarije koji je trajao 3 sata.
-
Tokom intervjua odgovarao je na brojna tehnička pitanja, jer je imao određene veštine navedene u svom iskustvu. Na nekoliko pitanja odgovorio je sa "ne znam".
-
Šest nedelja posle toga, Facebook ga je email-om obavestio da nije primljen.