Preterana optimizacija sajta donosi posledice po vaše rangiranje na pretraživačima
Malo SEO znanja može biti opasno. U stvari, to može biti katastrofalno za izdavače koji nauče nekoliko stvari a zatim počnu da ih primenjuju na svojim sajtovima. To može dovesti do problema poznatog kao “preterana optimizacija.”
Pretraživači pogledaju različite signale u svrhu rangiranja kao i potrebe za otkrivanjem neželjenih poruka. Ovo uključuje pregled sajta da bi utvrdili da li je previše optimizovan i to može da rezultira da sajt bude rangiran niže nego što bi u normalnim okolnostima bio.
Neprirodno ponašanje bilo koje vrste može dovesti da sajt bude označen sa preteranom optimizacijom.
Evo nekoliko primera:
-
Stranice koje imaju identične naslova stranica i H1 zaglavlja. Verovatno da će ovo biti tretirano kao preterana optimizacija ako podnaslovi na strani takođe ponavljaju ključne fraze ili ako svi interni linkovi na stranici koriste anchor tekst koji je identičan naslovu stranice. U principu, ljudi ne pišu na taj način i to izgleda loše za korisnika, za pretraživač i za algoritam pretraživača.
-
Previše nekontekstualnih internih linkova na vašem sajtu. Na primer, mnogi izdavači znaju vrednost povezivanja njihovih najbitnijih stranica sa drugim stranicama na njihovom sajtu. Naravno, možete uzeti 10 svojih najbitnijih stranica i povezati ih sa skoro svakom stranicom na vašem web sajtu ali kada lista unakrsnih linkova postane predugačka, 25 i više, onda već izazivate sreću.
-
Kada imate odlično odrađene vizuelno stranice ali ne možete pronaći tekst sve dok ne podignete taj “poklopac”. Neki izdavači također generišu velike blokove teksta koji korisnici verovatno neće ni pogledati a ako ga i pogledaju, brzo će ga ignorisati. Ovakav tekst nije namenjen korisnicima, često je loše napisan, natrpan sa ključnim rečima i unutrašnjim linkovima sa bogatim anchor tekstom. Ponekad se čini kao da se izdavači trude da njihov tekst otera korisnika. Na primer, veliki blok od 25 linija teksta u jednom paragrafu nije namenjen korisnicima!
Rezime
Vodite brigu kada optimizujete stranice. Teško da ćete nešto dobiti, prije će biti da ćete izgubiti pokušavajući preterano da dobijete bolje rangiranje za određene ključne fraze ili skup fraza. Neka sadržaj sa te stranice bude malo više fokusiran na korisnika i optimizaciju konverzije i videt ćete da je to najbolja SEO taktika.
Takođe, mnogi pisci sa dobrim namerama pretvore svoje članke u nešto što je pretrpano sa ključnim rečima a to onda postaje nešto što je nenormalno za prosečnog čitaoca.
[…] Nemojte bezumno da ponavjate ključne reči misleći da ćete na taj način bolje da optimizujete. U stvari, ako to uradite, verovatno ćete postići suprotan rezultat, svaka preterana optimizacija sajta donosi posledice po vaše rangiranje na pretraživačima. […]
Najbitniji elementi SEO Copywriting-a na koje treba da se fokusirate « Online Tržište
19 okt 10 at 22:39 edit_comment_link(__('Edit', 'sandbox'), ' ', ''); ?>
[…] sadržaja a to povećanje gustoće ključnih riječi samo može da proizvede kontra efekat a to je lošije rangiranje na tražilicama. U idealnom slučaju, treba da postoji neki balans kada je u pitanju optimizacija za tražilice u […]
Zašto je sadržaj i dalje neprikosnoven « Online Tržište
28 okt 10 at 22:57 edit_comment_link(__('Edit', 'sandbox'), ' ', ''); ?>
[…] Učestalost je još jedan važan faktor koji meri koliko često se ključna reč pominje na datoj stranici. Što je učestalost ključne reči veća, stranica se smatra relevantnijom. Kako mnogi zloupotrebljavaju ovo pravilo ponavljajući ključne reči desetinama i stotinama puta na istoj strani, pretraživači su uveli svojevrsne kazne za tako nešto i to nazivaju preteranom optimizacijom. Najdrastičnija kazna je neindeksiranje a više o tome pročitajte u članku Preterana optimizacija sajta donosi posledice po vaše rangiranje na pretraživačima. […]
Relevantnost i učestalost sadržaja kao osnovni faktor optimizacije « Online Tržište
30 nov 10 at 23:24 edit_comment_link(__('Edit', 'sandbox'), ' ', ''); ?>